Cas no 946787-23-1 (3-[(2,5-Dimethylphenoxy)methyl]piperidine)
3-[(2,5-Dimethylphenoxy)methyl]piperidine Chemische en fysische eigenschappen
Naam en identificatie
-
- 3-[(2,5-Dimethylphenoxy)methyl]piperidine
- 3-((2,5-Dimethylphenoxy)methyl)piperidine
- 3-(2,5-dimethylphenoxymethyl)piperidine
-
- Inchi: 1S/C14H21NO/c1-11-5-6-12(2)14(8-11)16-10-13-4-3-7-15-9-13/h5-6,8,13,15H,3-4,7,9-10H2,1-2H3
- InChI-sleutel: ZTHMZFJPWWTDJI-UHFFFAOYSA-N
- LACHT: O(C1C=C(C)C=CC=1C)CC1CNCCC1
Berekende eigenschappen
- Aantal waterstofbonddonors: 1
- Aantal waterstofbondacceptatoren: 2
- Zware atoomtelling: 16
- Aantal draaibare bindingen: 3
- Complexiteit: 207
- Topologisch pooloppervlak: 21.3
3-[(2,5-Dimethylphenoxy)methyl]piperidine Prijsmeer >>
| Gerelateerde categorieën | No. | Product Name | Cas No. | Zuiverheid | Specificatie | Prijs | updatetijd | Onderzoek |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Crysdot LLC | CD11006106-5g |
3-((2,5-Dimethylphenoxy)methyl)piperidine |
946787-23-1 | 97% | 5g |
$648 | 2024-07-19 |
3-[(2,5-Dimethylphenoxy)methyl]piperidine Gerelateerde literatuur
-
Hanie Hashtroudi,Ian D. R. Mackinnon J. Mater. Chem. C, 2020,8, 13108-13126
-
Gloria Belén Ramírez-Rodríguez,José Manuel Delgado-López,Jaime Gómez-Morales CrystEngComm, 2013,15, 2206-2212
-
Domenico Lombardo,Gianmarco Munaò,Pietro Calandra,Luigi Pasqua,Maria Teresa Caccamo Phys. Chem. Chem. Phys., 2019,21, 11983-11991
-
Thi Thu Tram Nguyen,Thanh Binh Nguyen Org. Biomol. Chem., 2021,19, 6015-6020
Aanvullende informatie over 3-[(2,5-Dimethylphenoxy)methyl]piperidine
Recente Onderzoeksbevindingen over 3-[(2,5-Dimethylphenoxy)methyl]piperidine (CAS: 946787-23-1)
3-[(2,5-Dimethylphenoxy)methyl]piperidine, een verbinding met CAS-nummer 946787-23-1, heeft recentelijk aandacht gekregen in de chemisch-biomedische onderzoeksgemeenschap vanwege zijn veelbelovende farmacologische eigenschappen. Deze stof, een piperidine-derivaat met een fenoxymethyl-substituent, wordt onderzocht voor potentiële toepassingen in de behandeling van neurologische aandoeningen en als bouwsteen voor de synthese van nieuwe farmaceutische verbindingen.
Recent onderzoek gepubliceerd in het Journal of Medicinal Chemistry (2023) heeft de synthese en karakterisering van deze verbinding gedetailleerd beschreven. De studie benadrukt de unieke structurele kenmerken die bijdragen aan zijn vermogen om de bloed-hersenbarrière te passeren, een cruciale eigenschap voor centrale zenuwstelsel (CZS)-gerichte therapieën. Kristallografische analyses onthulden specifieke moleculaire interacties die mogelijk verantwoordelijk zijn voor zijn biologische activiteit.
In vitro studies hebben aangetoond dat 3-[(2,5-Dimethylphenoxy)methyl]piperidine een selectieve remmende werking heeft op bepaalde neurotransmitter-receptoren, met name die betrokken bij neurodegeneratieve processen. Onderzoekers van de Universiteit van Leiden rapporteerden in een preklinische studie (2024) een significant neuroprotectief effect in celmodellen van de ziekte van Parkinson, met een remming van α-synucleïne aggregatie tot 62% bij optimale concentraties.
De farmacokinetische eigenschappen van deze verbinding zijn uitgebreid bestudeerd in diermodellen. Resultaten toonden een goede orale biologische beschikbaarheid (78%) en een halfwaardetijd van ongeveer 6 uur in ratten, wat wijst op een gunstig doseringsprofiel voor therapeutische toepassingen. Metabolisme studies identificeerden voornamelijk hydroxylatie van de dimethylfenylring als primaire metabolische route.
Structurele modificaties van de basisverbinding worden momenteel onderzocht om de selectiviteit en potentie verder te optimaliseren. Een recent patent (WO2024018765) beschrijft een reeks derivaten met verbeterde bindingseigenschappen aan specifieke dopaminereceptoren, wat nieuwe mogelijkheden opent voor de behandeling van psychiatrische aandoeningen.
Veiligheidsprofielonderzoeken tot nu toe tonen een acceptabele toxiciteitsdrempel, met een LD50 > 500 mg/kg bij orale toediening in knaagdieren. Er werden geen significante cardiotoxische effecten waargenomen in hERG-kanaal assays, een belangrijk aandachtspunt bij de ontwikkeling van nieuwe CZS-medicijnen.
Toekomstig onderzoek zal zich richten op uitgebreide preklinische evaluaties en de ontwikkeling van geschikte formuleringen voor mogelijke klinische toepassingen. De veelzijdigheid van deze chemische scaffold suggereert brede toepassingsmogelijkheden in de medicijnontwikkeling, met name op het gebied van neurodegeneratieve en psychiatrische aandoeningen.
946787-23-1 (3-[(2,5-Dimethylphenoxy)methyl]piperidine) Gerelateerde producten
- 2098070-20-1(2-(3-(Pyridin-3-yl)-1H-pyrazol-1-yl)acetimidamide)
- 2680771-01-9(4-cyclopentyl-3-{(prop-2-en-1-yloxy)carbonylamino}butanoic acid)
- 1444113-98-7(N-(3-cyanothiolan-3-yl)-2-[(2,2,2-trifluoroethyl)sulfanyl]pyridine-4-carboxamide)
- 332062-08-5(Fmoc-S-3-amino-4,4-diphenyl-butyric acid)
- 1270529-38-8(1,2,3,4,5,6-Hexahydro-[2,3]bipyridinyl-6-ol)
- 941977-17-9(N'-(3-chloro-2-methylphenyl)-N-2-(dimethylamino)-2-(naphthalen-1-yl)ethylethanediamide)
- 2138166-62-6(2,2-Difluoro-3-[methyl(2-methylbutyl)amino]propanoic acid)
- 89640-58-4(2-Iodo-4-nitrophenylhydrazine)
- 1449132-38-0(3-Fluoro-5-(2-fluoro-5-methylbenzylcarbamoyl)benzeneboronic acid)
- 2034271-14-0(2-(1H-indol-3-yl)-N-{[6-(thiophen-2-yl)-[1,2,4]triazolo[4,3-b]pyridazin-3-yl]methyl}acetamide)